چلو جوجه حلزونی

  • 0 نظر
  • 1576 بازدید
  • شنبه 12 بهمن 1398

چلو جوجه حلزونی;
چلو جوجه حلزونی
4.75 از 5 بوسیله 4 رای
چلو جوجه حلزونی یکی از لذیذ ترین غذاهای ایرانی ست که در رستوران مهتاب طبخ میشود و آماده عرضه به شما سروران گرامی ست.

چلو جوجه حلزونی

جوجه کباب یکی از غذاهای به شدت محبوب بین ما ایرانی هاست. چه در تفریح و گردش باشیم و چه در خانه و دور هم؛ دوست داریم اون لحظه رو با یک کباب دلچسب جشن بگیریم. اما جوجه حلزونی یه روش خاص برای تهیه ی جوجه کباب زغفرونیه که هم ظاهر دوست داشتنی ای داره و هم طعمی بی نظیر. 

  چلو جوجه حلزونی -1

طرز تهیه جوجه حلزونی در رستوران مهتاب

مرحله اول

پیاز را می شوییم و پوست می گیریم. سپس آن را به شکل حلقه ای یا خلالی برش می زنیم . فیله های مرغ را به صورت نواری به قطر دو یا سه سانتی متر خرد می کنیم.

مرحله دوم

مقداری زعفران دم می کنیم. زعفران دم کرده را به همراه نمک، فلفل، پودر سیر و پیازهای خرد شده را در یک کاسه می ریزیم. فیله های مرغ برش خورده را به آن اضافه کرده و کاملا با هم مخلوط می کنیم. روی کاسه را با سلفون یا کیسه ی پلاستیکی می پوشانیم. کاسه را به مدت 4 الی 5 ساعت در یخچال قرار می دهیم تا مواد به خورد مرغ برود.

مرحله سوم

حالا کاسه را از یخچال خارج کرده و نیم ساعت قبل از پخت مرغ، به آن آب لیمو اضافه می کنیم. در این مرحله از تهیه جوجه حلزونی باید سیخ های چوبی را آماده کرده و برش های مرغ را به شکل حلزونی به سیخ می کشیم. برای این کار باید مرغ را رول کرده و بعد سیخ را از میان آن رد کنیم.

مرحله چهارم

حالا وقت قرار دادن جوجه کباب حلزونی در تابه است. تابه را با مقداری روغن چرب کرده و روی حرارت قرار دهید. رولت مرغ حلزونی را در ماهیتابه بگذارید تا کم کم سرخ شود. هر از گاهی سیخ های مرغ را بچرخانید. هر وقت که هر دو طرف جوجه حلزونی در ماهیتابه طلایی رنگ شد، آن ها را خارج کنید. سیخ های کباب را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغنشان گرفته شود. سپس به همراه پلو و انواع سالاد آن را نوش جان کنید.

 

 

نظرات خود را بیان کنید

ارسال نظر

  +     15   =   17